DX4 Kafa Uv Mürekkep 500 ml (Sert ve Yumuşak Zemin)

Ürün Kodu: #00025341

Marka: Baskistan

% 20

İNDİRİM

2,863.74 TL 2,291.00 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
En geç 16 Temmuz, 2024 Salı günü kargoda.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ
Renk Seçiniz
 • Siyah (Black)
  Siyah (Black)
 • Mavi (Cyan)
  Mavi (Cyan)
 • Kırmızı (Magenta)
  Kırmızı (Magenta)
 • Sarı (Yellow)
  Sarı (Yellow)
 • White (Beyaz)
  White (Beyaz)
  (2,618.28 TL)

TELEFONDA SİPARİŞ VER

0212 543 43 80 - 98

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.

Ücretsiz Kargo

DX5 -DX7 -5113-TX800-XP600 Uv Mürekkep 500 ml (Sert ve Yumuşak Zemin)

Isıya duyarlı malzemelere bile baskı yapın
Polimerizasyonu başlatmak için malzemeleri ısıtmak, plastik, deri, membran vb. Gibi yeni malzemelerin basılmasını sağlamak için UV teknolojisine gerek yoktur.

Esnek baskılar
Eagle'ın mürekkepleri yarı esnektir, hatta filmler, çantalar, deriler vb. Esnek malzemelere bile baskı yapılabilir.

Sayısız malzemeye baskı yapın
UV teknolojisi son derece esnektir ve çeşitli malzemelere baskı sağlar: metaller, cam, plastik, ahşap, deri.

Hemen kullanıma hazır malzemeler
UV Led teknolojisiyle, basılı malzemeler daha fazla işlem yapmadan veya beklemeden hemen kullanıma hazırdır.

Daha uzun ömürlü lambalar ve enerji tasarrufu
UV Led mürekkepleri kurutmak için kullanılan lambalar, çok daha az enerji harcayan UV baskı lambalarından çok daha dayanıklıdır

Parlaklık ile özel efektler
UV Led mürekkepler ayrıca parlak etki efektleri için grafiklerin bazı kısımlarında boyayabilecek parlaklığa sahiptir.

Yüksek baskı kalitesi
Mürekkeplerin yüksek kalitesi, yüksek hassasiyetle bir araya getirildiğinde çoğu ortamda fotoğraf kalitesi elde etmenize olanak sağlar.

Yüksek dayanıklılık
UV Led mürekkepli baskılar çizilmelere ve aşınmaya karşı çok dayanıklıdır ve kötü hava koşullarından korkmazlar. Bu nedenle, uzun ömürlü dış mekan ortamlarına uygun ürünler oluşturmak mümkündür.

 

Kullanım Alanları

-PVC

-CAM

-METAL

-AKRİLİK

-AHŞAP

-KARTON

-POLİKARBON

-PLASTİK

 

 

ÜRÜN HAKKINDA AÇIKLAMALAR 

 

UV (ULTRAVİOLET) IŞIK NEDIR? 

UV ışık elektromanyetik spektrumun bir parçasıdır. UV ışığın dalga boyu 50 400 nanometre arasında değişmektedir. Bir karşılastırma yapmak gerekirse gözle görülen ışıklar biraz daha uzun dalga boyuna ve X-Işınları da daha kısa dalga boyuna sahiptir. Güneş elektromanyetik spektrumun tüm farklı dalga boylarında ışıklar yaymakta olup, güneş yanığı olarak tabirettiğimiz olaya UV ışıklar sebep olmaktadır. Güneşten yayılan bu UV ışıkların çoğu çeşitli, özellikle ozon, gazları tarafından tutulmaktaysada bir kısmı atmosferi geçerek yer yüzüne ulaşmaktadır.  

UV MÜREKKEP NEDİR?   

UV mürekkepler baskı endüstrisinde 20 yıldan fazla bir süredir yaygın bir şekilde kullanılmakta olup, kullanımları gün geçtikçe daha da yaygınlaşmaktadır. Diğer baskı teknolojilerinde kullanılan Su Bazlı ve Solvent Bazlı mürekkepler baskı sonrası kuruma işlemi sırasında buharlaşması gereken su veya solvent içermektedirler. UV mürekkeplerde ise kurutma veya sabitleme işleminin mürekkebin medyaya uygulandığı sırada gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Basit bir anlatımla mürekkep yüzeye uygulanır ve anında UV ışıklar vasıtasıyla anında kurutulur/sabitlenir. UV mürekkeplerde çok az veya hemen hemen hiç solvent bulunmadığından (Bünyesinde Uçucu Organik Bileşimler yoktur) ve dolayısıyla çevre kirliliğine çok az etki yaptığından kullanımına olan ilgi artarak devam etmektedir. UV mürekkepler baskı sistemleri için bazı önemli avantajlar sunmaktadır. En önemli avantajlarından bir tanesi anında kuruma özelliğinden dolayı imajin istenilen özelliklerde sabitlenmesine olanak saglamasıdır. Sonuçta, büyük ve komplike kurutma sistemi gerekmeden yüksek hızda baskı olanağı sağlamaktadır. UV mürekkepler haznelerde kurumadığından, haznelerin temizleme işlemleri gibi verimi ve iş akışını etkileyen, rahatsız edici problemlerin ortadan kaldırılmasına da olanak saglamaktadır. UV mürekkep solvent mürekkep gibi baskı malzemesine nüfuz etmeyip yüzeyde kaldığından çok daha çeşitli baskı malzemesine baskı yapılmasına olanak sağlar. UV mürekkeple yapılan baskılar, solvent ile yapılan baskıların aksine suya tamamen ve ışıga büyük oranda daha dayanıklıdır.  

UV MÜREKKEP NASIL İŞLEV GÖRÜR?   

UV Mürekkepler monomerler, oligomerler, foto-tetikleyiciler, pigmentler ve mürekkep performansinin özel parametrelerini kontrol etmek için değisik katkı maddelerinden oluşmaktadır. Mürekkep kuruduğunda oluşan mekanik kaynaşma veya polimerizasyon işlemi UV Işık kaynağından gelen belirli dalga boylarındaki ışıkların emilmesi yöntemi ile foto-tetikleyiciler tarafından yerine getirilir. Işık emildiğinde, reaktif parçacıklar veya serbest radikaller oluşturularak buna bağlı polimerizasyon reaksiyonu başlatılır. Polimerizasyon devam ettikçe mürekkep filmi daha yüksek oranda mekanik kaynaşma sağlayacak hale gelir ve mürekkep filmine sertlik, parlaklık, esneklik ve tutunma özellikleri kazandırılır.  

UV MÜREKKEP İLE HANGİ MALZEMELERE BASKI YAPILABİLİR?   

Plexiglas, forex, fotoblok, PVC, ağaç ve benzeri sert malzemelerin çoğuna UV mürekkeple baskı yapmak mümkün olmaktadır. 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Mürekkeplerin menşei neresidir?
Mürekkep menşei Tayvan’dır. Piyasada yer alan Çin menşeili ürünlerin aksine UV printer kafalarında tıkanma yapmaması nedeniyle tercih edilmektedir.

Hangi baskı kafalarında kullanılabilir?
Baskistan UV Mürekkepleri; Epson Tx800, Xp600, Dx4, Dx5, Dx6, Dx7, Dx10, DX12, 4720 gibi farklı birçok kafa modelinde kullanılabilir.

Cam üzerinde baskı yapabilir miyim?
Baskistan UV Sert Zemin Mürekkepleri ile cam üzerine baskı yapılabilir. Daha dayanıklı bir sonuç elde etmek için primer sıvısı ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir.

Şu an başka bir marka mürekkep kullanıyorum, Baskistan’a problemsiz geçiş yapabilir miyim?
Makine baskı kafa modeli, Baskistan UV Mürekkeplerine uyumlu ise hiçbir problem yaşanmadan geçiş yapılabilir.

Deri üzerinde baskı yapabilir miyim?
Baskistan UV Esnek Zemin Mürekkepleri ile deri ve deri ürünleri üzerinde kaliteli baskı sonuçları elde edilmektedir.

Telefon kılıflarına baskı yapacağım, hangi mürekkep türünü seçmeliyim?
Telefon kılıfı baskılarında daha etkili bir sonuç için Baskistan UV Esnek Zemin Mürekkeplerinin kullanımı tavsiye edilmektedir.

Ricoh baskı kafalarında kullanılabilir mi?
Baskistan UV Mürekkepleri Ricoh baskı kafalarına uyumlu değildir.

Konica baskı kafalarında kullanabilir miyim?
Baskistan UV Mürekkepleri Konica baskı kafalarına uyumlu değildir.

Boya tanklarım henüz tam boşalmadı, Baskistan mürekkebimi mevcut boyaların üstüne dökebilir miyim?
Baskistan UV Mürekkebine geçiş yapılmadan önce makine tankındaki mevcut mürekkebin bitmesi beklenmelidir. Baskistan UV Mürekkepleri, diğer mürekkep çeşitleriyle karıştırılmamalıdır.

Mürekkep değişimi yaptığımda makinede veya yazılımda bir ayar yapmam gerekir mi?
Baskistan UV Mürekkeplerine geçiş yapıldıktan sonra makine veya yazılımda herhangi bir değişiklik yapmaya gerek yoktur. İhtiyaç halinde teknik ekibimiz ile iletişime geçilebilir.

Birden fazla alıp stoklamak istiyorum, kullanmadan ne kadar süre muhafaza edebilirim?
Baskistan UV Mürekkepleri, saklama koşullarına uyum sağlandığı takdirde 12 aylık raf ömrüne sahiptir. Mürekkepler nemsiz ortamda ve oda sıcaklığında (18-24 °C) muhafaza edilmeli, yerden yüksek bir yerde konumlandırılmalıdır.

 

Havale / EFT (%2) :2,245.18 TL (KDV Dahil)

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..

İLGİLİ ÜRÜNLER

yukarı

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı